Атлетико Мадрид изкова втора победа (ВИДЕО)

С успеха "дюшекчиите" се изравниха по точки с водача Севиля, който има по-добра голова разлика

Атлетико Мадрид изкова втора победа в Ла Лига след ново 1:0 - този път при гостуването си на съседите Леганес. Витоло реализира единствения гол в 71-ата минута след прекрасна асистенция на Жоао Феликс. С успеха "дюшекчиите" се изравниха по точки с водача Севиля, който има по-добра голова разлика.

Още в третата минута гостите от “Wanda Metropolitano” стигнаха до голова ситуация. Коке изведе отлично Мората, след чийто удар топката премина покрай далечната греда. В 14-ата Родриго Тарин се намеси в точния момент преди Жоао Феликс да се възползва на добра позиция. В 27-ата изнесеният напред днес Киърън Трипиър се измъкна от засадата и центрира моментално към малкото наказателно поле, където бранител изчисти пред Мората. В 33-ата Трипиър изведе чудесно Мората зад гърба на отбраната, но сам срещу вратаря испанецът не изигра тупкащата топка по правилния начин. В края на полувремето “лос пепинерос” се активизираха и поставиха под напрежение Ян Облак.

След почивката двубоят се оживи. В 50-ата минута Коке открадна топката на аутлинията, като останаха съмнения за нарушение в атака. Халфът центрира към непокрития Жоао Феликс, който атрактивно шутира от въздуха - малко над гредата. В 54-ата Жонатан Силва нацели греда при прекрасна ситуация за домакините. Две минути по-късно Роберто Росалес за малко не си отбеляза автогол след хубав пас на Мората.

В 71-вата Атлетико стигна до попадение. Жоао Феликс направи превъзходен рейд отдясно, задържа топката, увлече няколко футболисти и подаде към резервата Витоло. Испанският играч стреля от 16 метра много точно към далечния ъгъл - 0:1.
Маурисио Пелегрино реагира с офанзивна промяна на схемата. В 83-ата минута Роке Меса нанесе силен шут от 20 метра - Облак беше затруднен, но се справи. Минута по-късно Мората се измъкна от защитата, ала сам срещу вратаря насочи в неговия крак.