Гошо Петков: Момчетата оставиха сърцата си на терена

„Доволни сме, нека се радваме на тази точка“, каза вратарят на Славия след 0:0 в Разград

Ветеранът в състава на Славия Георги Петков бе много доволен след нулевото реми срещу Лудогорец в Разград.

Той се появи на терена в последната минута на първото полувреме, когато колегата му Стергиакис бе изгонен с незаслужен червен картон, но успя да запази вратата си непоразена и беше избран за играч на мача от седмия кръг.

"Абсолютно, доволни сме. Момчетата днес се раздадоха. Това, че останахме с 10 човека, дори ги мотивира. Всеки остави сърцето си на терена. Бяхме убедени, че можем да вземем нещо в Разград. Това коментирахме в съблекалнята преди мача“, посочи Петков.

„Трудно е да се мотивираш след европейските мачовете към българската действителност. Така се възползвахме от това. Накрая можехме и да вкараме при няколкото ситуации, които създадохме. Но сме доволни и от точката. На полувремето треньорът ни даде задачи, които бяха изпълнени след почивката. Имаме проблеми с мачовете вкъщи. Треньорът ще се вземе в ръце и как да преодолеем тези неща. С Враца поведохме 2:0, но завършихме 2:2. Сега нека се радваме на тази точка. Моята роля съм я казал, че съм тук, за да помагам, когато Славия има нужда от мен. Другите двама вратари - Гошо и Тони - се справят чудесно", допълни той.