СПЕКТАКЪЛ! Без Меси и Суарес, Барса разгроми Бетис в шоу със 7 гола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гризман блесна с два гола и асистенция пред почти 80 000 на „Ноу Камп“ за 5:2

Отборът на Барселона постигна впечатляваща домакинска победа с 5:2 след обрат срещу Бетис в мач от втория кръг на „Ла Лига“.

Каталунците стартираха със загуба – 0:1 от Атлетик в Билбао, а в неделя вечер бяха без две от най-ярките си звезди в нападение Лионел Меси и Луис Суарес.

В тяхно отсъствие блесна лятното попълнение Антоан Гризман, който се отчете с два гола и асистенция.

Иначе новата покупка на Бетис Набил Фекир откри резултата на „Ноу Камп“ още в 15-ата минута и смълча по-голямата част от присъствалите на стадиона 79 159 зрители.

Те обаче бяха зарадвани от Гризман, който изравни малко преди почивката и направи обрата пълен скоро след нея.

В 41-ата минута Сержи Роберто центрира и френският национал засече от въздуха за 1:1.

След паузата Барса се развихри и наниза още четири попадения, макар да допусна едно изключително красиво такова в края.

Още в 50-ата минута Гризман вкара майсторски в далечния ъгъл след красива атака за 2:1, а само шест по-късно младокът Карлес Перес покачи на 3:1, възползвайки се от пас на Нелсон Семедо.

Само четири минути след попадението Барса вкара още едно чрез резервата Артуро Видал, който бе намерен от Гризман и с шпагат прати атрактивно топката в горния ъгъл - 5:1.

След това попадение наставникът на домакините Ернесто Валверде даде шанс на дебют на 16-годишния Ансу Фати, а в 79-ата минута гостите оформиха крайния резултат след грешка при изнасянето отстрана на каталунците.

Те загубиха топката пред наказателното си поле и Лорен Морен я прати изключително красиво в далечния горен ъгъл.

Така срещата приключи при резултат 5:2 в полза на Барселона и тимът спечели първите си точки от началото на сезона, докато Бетис остана без нито една такава, тъй като загуби и от Валядолид с 1:2 на старта.