Къде ще завърши Гришо 2019 година?

28 август 2019 11:07 Иван Георгиев

Гремио отстрани Палмейрас за Копа Либертадорес

Гремио изхвърли Палмейрас от Копа Либертадорес, побеждавайки го с 2-1 като гост в реванша от четвъртфиналите на най-престижното клубно състезание в Южна Америка. Така въпреки загубата с 0-1 у дома миналата седмица, с повече голове на чужд терен клубът от Порто Алегре отстрани сънародниците си и чака на полуфинал победителя от другото бразилско дерби Фламенго- Интернасионал.

Мачът започна чудесно за домакините, които поведоха с 1-0 в 14-тата минута след гол на Луиш Адриано. За попадението голяма вина имаше и вратарят на Гремио - Виктор, който излезе неразчетено при центриране от ъглов удар.

След това обаче гостите поеха инициативата и само в рамките на 4 минути осъществиха пълен обрат - първо бразилският национал Евертон изравни в 18-тата след хубаво центриране от фаул на Алисон, а после в 22-рата самият Алисон вкара втори гол за Гремио след неразбирателство между защитник и вратаря на домакините. Докрая нов гол не падна и така в крайна сметка грандът от Порто Алегре ликуваше насред Сао Пауло.