ОБЗОР: Бетис спечели опашкарското дерби в Примера (РЕЗУЛТАТИ)

Барса отново разочарова феновете си, Леванте влезе в Топ 3

Днес се изиграха четири срещи от 3-ия кръг в Ла Лига.

Осасуна поднесе изненадата на кръга, след като стигна до равенство 2:2 с Барселона. Роберто Торес откри още в 7-ата минута на двубоя, като преднината на домакините се запази до почивката.

През второто полувреме Барса обърна резултата в своя полза - първо Ансумани Фати изравни в 51-ата, а в 64-ата Артур направи 1:2.

В крайна сметка Осасуна стигна до точката след точно изпълнена дузпа от Торес в 81-ата.

Така след 3 кръга Осасуна заема 4-ото място с 5 точки, а Барселона е с 4, позиция по-надолу. Тимът на Валверде започна сезона с шокираща загуба от лидера в класирането Атлетик Билбао, след което във 2-и кръг победи с 5:2 Бетис, за да дойде днес ново разочарование за феновете на каталунците.

От 20:00 часа се изиграха още два мача. Леванте стигна до победа над Валядоли с два късни гола и влезе в Топ 3.
Сержио Леон откри резултата в 83-ата минута, а Моралес се разписа за крайното 2:0 в третата минута от добавеното време. Леванте е с 6 точки, на точка от Билбао и Севиля, които заемат съответно първото и второто място в класирането.

По същото време Хетафе прие Алавес. Молина даде преднина на домакините в 24-ата минута, но Йоселу донесе точката за Алавес в 31-ата.

В късния двубой от 22:00 часа се срещнаха опашкарите Бетис и Леганес, които нямаха записана точка до момента. Първото полувреме мина без отбелязан гол, а след почивката гостите от Леванте поведоха чрез Брайтвайт в 50-ата. Бетис бързо изравни чрез Морон след четири минути, а в 61-ата Набил Фекир донесе първа победа за сезона за Бетис, които вече имат три точки в актива си. Леганес остава без точка след три изиграни мача.