ГРАНДИОЗНО ШОУ В ТОРИНО! Ювентус пречупи Наполи с автогол в продължението (ВИДЕО)

Тимът на Карло Анчелоти беше на крачка от подвиг, след като се върна от 0:3

В уникална драма се превърна дербито от втория кръг на Серия "А" между Ювентус и Наполи в Торино. Шампионите спечелиха с 4:3 с автогол на Кулибали в 91-ата минута. Преди това гостите наваксаха изоставане от 0:3.  Данило, Гонсало Игуаин и Кристиано Роналдо се разписаха за Юве. И когато всички очакваха поредния успех на хегемона в Серия "А", Наполи отговори с попадения на Костас Манолас, Ървинг Лосано и Ди Лоренцо. Накрая обаче и късмета обърна гръб гостите, за да могат "бианконерите" да запишат втора поредна победа от началото на сезона и да запазят първото място в подреждането. Съперникът им е девети с 3 т.

Кристиано Роналдо стреля опасно в 4-ата минута, но Алекс Мерет спаси. Десет след товаАлан пробва шут от разстояние, но Войчех Шчесни прояви добър рефлекс. Две минути по-късно Ювентус организира бърза контра, като Дъглас Коста достави топката на Данило, който я прати в мрежата за 1:0. Бразилският защитник се появи на терена едва секунди по-рано заради контузия на титуляра Матия Де Шилио.

В 19-ата минута резултатът вече беше на 2:0, след като Игуаин наказа бившия си тим. Сами Кедира изпусна два златни шанса тотално да сложи край на интригата. Германецът първо получи пас от Игуаин на точката за дузпата и се озова очи в очи с вратаря, който спаси удара му. После Кристиано Роналдо намери Кедира пред наказателното поле. Халфът се завъртя и стреля, но учели напречната греда.

На почивката Карло Анчелоти взе мерки и пусна в игра Марио Руиз и новото попълнение Ървинг Лозано. Те смениха съответно Фаузи Гулам и Лоренцо Инсиние. Този ход раздвижи играта на Наполи и в 52-ата минута Дрис Мертенс отправи силен удар, който профуча на сантиметри покрай целта. После Мерет изби шут на Матюиди, а по-късно Счесни се намеси след изстрел на белгийския нападател. След малко повече от час игра Юве стигна до ново попадение. Дъглас Коста пусна пас по земя и Роналдо засече от движение, за да покачи на 3:0 за шампионите!

Гостите обаче не се предадоха и бързо върнаха две попадения. Първо, в 66-ата минута Манолас се разписа след центриране от пряк свободен удар, а само две по-късно Лосано завърши с глава скоростна атака на гостите. Веднага след това далечен шут на Коста разтресе гредата. В 81-ата минута Наполи постигна немислимото, заличавайки изцяло пасива си от три гола.

В 92-ата минута шоуто стана пълно! Миралем Пянич центрира от фаул и Кулибали, който беше абсолютно сам, си заби автогол за крайното 4:3 за Ювентус!

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЮВЕНТУС: Шчесни, Де Шилио, Бонучи, Де Лихт, Алекс Сандро, Пянич, Матюиди, Кедира, Коста, Роналдо, Игуаин

НАПОЛИ: Мерет, Гулам, Кулибали, Манолас, Ди Лоренцо, Алан, Руис, Жиелински, Кайехон, Инсиние, Мертенс

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)