Къде ще завърши Гришо 2019 година?

31 август 2019 22:15 Николай Георгиев

ЕКШЪН В ТЪРНОВО! Етър с първа победа за сезона срещу Берое (ВИДЕО)

LAP

Етър и Берое завършиха при резултат 2:1 сблъсъка си от 8-ия кръг на efbet Лига. Попаденията във Велико Търново за домакините отбелязаха Даниел Младенов (33), който вече има 8 попадения от началото на сезона и Милчо Ангелов (89), за гостите пък вкара неостаряващият Мартин Камбуров (72), който реализира петото си попадение от началото на първенството и 224-то в първенството.

Победата значеше край на негативната серия за домакините, които седем мача не успяваха да победят (6 равенства и 2 загуби). За старозагорци пък грешната стъпка бе втора поредна след загубата с 1:2 от Царско село в предишния кръг.

В днешния двубой по-активният тим през първата част бе този на Росен Кирилов и заслужено взе преднина в 33-ата минута чрез Младенов. През второто полувреме хората на Александър Томаш се посъвзеха и макар да останаха с 10 души в 70-ата минута след втори жълт картон на Бандаловски, съумяха да изравнят чрез Камбуров.

В крайна сметка "виолетовите" направиха късен натиск и той доведе до гол на Милчо Ангелов в 89-ата минута, донесъл победата.

С победата Етър се изкачва до десетото място с 8 точки. Берое е четвърти с четири повече.

Състави:

ЕТЪР (4-2-3-1): 1.Х. Иванов, 84. Илиев, 23. Дюлгеров, 15. И. Иванов, 25. Стоянов, 31. Станоев, 20. Пехливанов, 8. Руменов, 98. Ковачев, 20. Младенов, 99. Димитров
Старши треньор: Р. Кирилов

БЕРОЕ (4-2-3-1): 12. Перниш, 3. Желев, 44. Генев, 11. Бандаловски, 19. Василев, 6. Цветков, 14. Меледже, 28. Бригидо, 73. Минчев, 77. Еуженио, 9. Камбуров
Старши треньор: А. Томаш