Септември продължава без грешка

Играчите на Милен Радуканов постигнаха шеста поредна победа в първенството

Септември продължава да има пълен актив от точки от началото на шампионата във Втора лига. Играчите на Милен Радуканов постигнаха шеста поредна победа в първенството, след като победиха с 2:0 при визитата си на Созопол в мач от седмия кръг на втория ни ешелон. Тимът от София стигна до успеха след попадния през първата част, дело на Борис Галчев и Спас Георгиев от дузпа.

Резултатът бе открит от гостите още в четвъртата минута. Тогава вратарят Росен Андонов направи груба грешка, като реши да финтира Борис Галчев. Един път успя да запази топката, но след това опитният халф му отне и реализира на празна врата.

В 29-ата минута резултатът вече беше 2:0 в полза на гостите. Кристиан Парашкевов спъна в наказателното поле Георги Русев и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Спас Георгиев и удвои преднината на Септември.

През втората част гостите продължиха да бъдат значително по-активният тим на терена и можеха да стигнат до още попадения. Боби Галчев на два пъти бе най-близо до нов гол, но първо вратарят Андонов, а след това и гредата спасиха бургазлии. Така или иначе трите точки заминаха към София.