СЕНЗАЦИЯ ЗА КУПАТА! Аматьори изхвърлиха Локо (Сф)

Литекс с драматична победа след продължения в Дреновец, ЦСКА 1948 пак мачка

Приключиха и петте мача от днешния предварителен кръг за Купата на България.

ЦСКА 1948 би с лекота Суворово с класическото 3:0. Гущеров за пореден път се разписа, а Александров и Климентов оформиха крайния резултат след почивката.

Хебър също не срещна трудности при гостуването си на Партизан (Червен бряг) и след 4:1 продължава в следващия кръг от надпреварата.

Днес още един тим от Втора лига не успя да прескочи в 1/16-финалите, след като вчера Миньор Перник отстрани Струмска слава. Локомотив София изненадващо загуби с 0:1 от Добруджа (Добрич). Едниственият гол в срещата вкара Стоянов през първото полувреме.

Загорец и Пирин Бл не успяха да си отбележат след 90 минути игра, а Дреновец и Литекс направиха 1:1, така и двата мача влезнаха в продължения. Загорец поднесе втората изненада за деня, тъй като успя да отстрани "орлетата" след изпълнение на дузпи. Литекс отърва резила след победно попадение от дузпа в 94-ата минута на Мариянов.

В петък Севлиево и Нефтохимик (Бургас) ще определят последния 1/16-финалист в турнира.

1:4 Хамдиев (88)

Загорец (Нова Загора) – Пирин (Благоевград) 0:0 (5:4 след дузпи)

Добруджа (Добрич) – Локомотив (София) 1:0
1:0 Стоянов

Дреновец (Дреновец) - Литекс 1:2
0:1 Мариянов (10)
1:1 Тодоров (68)
1:2 Мариянов (95-дузпа)

Тържествата за юбилея започнаха с поднасяне на цветя пред паметната плоча на Етър

Бончо Генчев припомни, че "виолетовата" школа е дала на България много големи футболисти

Ники Михайлов и Живко Миланов минаха изпити на "Герена"

На двамата им предстои дипломиране в Национална спортна академия "Васил Левски"