Къде ще завърши Гришо 2019 година?

05 септември 2019 23:41 Николай Георгиев

България спечели първата контрола в Талин

Волейболистите от националния отбор на България спечели първата си контрола в Талин. Играчите на селекционера Силвано Пранди сe наложиха над Беларус с 3:1 (29:27, 25:23, 20:25, 25:20), като след четвъртата част се изигра още един гейм, отново спечелен от "трикольорите".

Утре (6 септември) от 18,00 часа българско време националите ни ще играят с домакините от Естония, които вчера победиха със същия резултат Беларус. Това ще бъде последната проверка за България преди началото на Европейското първенство следващата седмица.

За първи път в игра се появи Тодор Скримов, който изкълчи тежко десния си глезен по време на решителния мач с Бразилия от олимпийската квалификация във Варна преди месец. Посрещачът остана на полето до края на третия гейм и записа 7 точки (41% ефективност в атака, 59% позитивно и 36% перфектно посрещане).

Освен Скримов като титуляри започнаха Николай Пенчев, Георги Сеганов, Цветан Соколов, Виктор Йосифов, Алекс Грозданов и Теодор Салпаров като либеро. До края на мача Пранди пусна в игра всички състезатели без Розалин Пенчев, който не бе по екип заради мускулно разтежение.

Най-резултатен за победата бе Цветан Соколов с 21 точки (60% ефективност в атака).