Кой е основен конкурент на Лудогорец за титлата?

06 септември 2019 23:48 Николай Георгиев

Феноменална Холандия се разправи с Бундестима (РЕПОРТАЖИ)

Холандия успя да победи Германия с 4:2 в голямото дерби от тазвечершните евроквалификации. Успехът донесе на "лалетата" шестата им точка от 3 двубоя, акто те са трети във временното класиране на Група "C", където лидер е Северна Ирландия с 12 точки, а втори е Маншафта с 9 пункта.

В днешния двубой германците поведоха рано-рано чрез Серж Гнабри (9), макар гостите да стояха по-добре на терена до тази минута.

Второто полувреме започна с натиск на гостите и те стигнаха до изравняването в 59-ата минута, когато Френки де Йонг се разписа. Няколко минути по-късно Джонатан Та си вкара автогол, правейки пълен обрат в полза на "оранжевите".

В 73-ата минута домакините получиха много спорна дузпа за игра с ръка, която бе отбелязана от Тони Кроос.

Шест минути по-късно Дониел Мален вкара трети гол за Холандия, възползвайки се от асистенция на Жоржиньо Вайналдум. Това обаче не бе всичко в двубоя, като в добавеното време самият Вайналдум отбеляза за крайното 4:2.