Три финала за младежите в София, взеха и три бронза!

Битките за титлите са утре в зала "София", входът е свободен

Три финала ще играят българските боксьори на европейското първенство за младежи и девойки, което тече в зала „София“.

Първи до битки за злато в категориите си стигнаха Ергюнал Сабри и Ясен Радев. До 49 килограма Сабри отказа в първия рунд сърбина Обер Аметович и за титлата утре ще се бие с Дмитрий Наимов (Русия).

52-килограмовият Радев пък отупа с 5-0 унгареца Жолт Зуро и за първи европейски трофей в кариерата си ще се бие с французина Ибрахим Боукедим.

След като нокаутира зрелищно съперника си в предишния кръг Николай Маринов прескочи и полуфиналите. 56-килограмовата ни ръкавица резна с 4-1 Селим Боайта от Франция. Така утре той боксира за злато с Всеволов Шумков от Русия.

Стилиян Христов спечели бронз в категория до 64 килограма, след като загуби на полуфинала от Иля Шакиров (Русия) с 1-4. Трети в Европа стана и Николай Зафиров, който в категория до 75 килограма падна от украинеца Богдан Толмачов.

Европейският шампион от Анапа 2018 Емирджан Мехмед също не успя да прескочи полуфинала в кат. до 69 кг, губейки от Юрий Захарйеев (Украйна) с 1-4 и взе бронзов медал.

Така финалите на българите на европейското станаха общо четири, след като при девойките до бой за злато стигна 48-килограмовата Мелек Закифова. Бронзовите ни медали пък са общо 4, като се прибави и отличието на Анна Мария Дялова (57).

Финалите са утре в зала "София", входът е свободен.

Светлана Каменова и Венелина Поптолева с медали от Европейското по бокс

Станимира Петрова не се качи на ринга

Нови 2 медала за България от Европейското по бокс в Белград

Осигуриха ги Севда Асенова и Златислава Чуканова

Още един четвъртфинал за България на Европейското по бокс

Хавиер Ибаниес без проблеми срещу грък в Белград

Бойните звезди на SENSHI 21 преминаха успешно официалния кантар преди галавечерта

Варна ще бъде свидетел на 14 титанични двубои със сътезатели от 17 държави

Европейското по бокс в Белград започна с български победи

Един успех дели Рами Киуан от медал, Радослав Росенов с летящ старт

Радослав Росенов и Рами Киуан откриват българското участие на Европейското по бокс

Чакането свърши – вижте пълната бойна карта на SENSHI 21

Бойната карта на SENSHI 21 включва 14 силни двубоя с 28 мощни атлети от 17 страни

Стойка Кръстева: Развиваме се в правилна посока

Доволни и заредени с оптимизъм се прибраха от Европейското първенство за младежи и девойки в Пореч българските национали по бокс

Уайлдър: Ще разбия главата на Жан, а после идва ред на Джошуа