Аржентина уби мечтите на Сърбия за титла от Световното

Фантастичен Кампацо завърши с 18 точки и 12 асистенции

Аржентина ще играе за трети път на полуфинал на Световно първенство през новия век, след като отстрани Сърбия след 97:87.

Аржентинците бяха в четворката през 2006-а, а през 2002-а играха финал и взеха среброто. Единственото по-добро представяне на тима е шампионската титла от далечната 1950-а година.

Мечтите на Сърбия за медал, а дори и за златото, свършиха, а сега тимът остава да се бори за 5-8 място.

Аржентина чака победителя от САЩ - Франция на полуфинал.

Южноамериканците изиграха почти перфектен мач.

Първите минути бяха за Аржентина, която не пропускаше, но Сърбия бързо възстанови баланса и в седмата минута изравни резултата. След интересна първа част Аржентина водеше само с две - 25:23. Следващата четвърт стартира по-добре за южноамериканците, които бяха убийствени в нападение и взеха аванс от 8 точки.

Нарушенията също се трупаха бързо, като Бобан Марянович направи три за по-малко от три минути. От другата страна обаче фауловете бяха повече и до средата на втория период вече куп играчи на Аржентина имаха по 2. Там всичко движеше стрелбата от тройката - абсолютно феноменална - 9/16 само през първото полувреме.

Сърбия не спираше натиска, а мачът наистина бе прекрасен в атакуващ план и до почивката двата тима вече си бяха вкарали над 100 точки - 54:49.

Нещата не се промениха особено през второто полувреме, като Аржентина водеше с около 5 точки, а сърбите така и не използваха многото открили се възможности. Твърде много пропуски в атака и грешки в отбрана пречеха на европейския състав.

Все пак Сърбия се държеше в мача, а след като най-после реализира няколко атаки, Марко Гудурич с тройка даде първия и единствен аванс за тима си през второто полувреме. Двете точки преднина в началото на последния период обаче за секунди бяха заличени, а Аржентина имаше пълен контрол на ситуацията.

Две минути и половина преди сирената "гаучосите" за първи път се откъснаха с двуцифрена преднина от 11 точки, а за момент Сърбия изпадна в отчаяние. След пет последователни точки обаче надеждата за кратко живна у сърбите, преди фантастичните Кампацо и Дек да решат всичко с 10 напред и оставащи 48 секунди.

Кампацо завърши с 18 точки и 12 асистенции, 20 точки наниза Луис Скола.

Богдан Богданович реализира 21 за Сърбия, 18 вкара Неманя Биелица, а 16 - Никола Йокич.

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)