Берое обърна Ботев (Гълъбово) в Стара Загора

Камбуров и Вандерсон бележат в закрита учебна игра

„Берое“ победи „Ботев“ (Гълъбово) с 2:1 в закрита учебна игра на Спортна база „Берое“.

„Ботев“ откри резултата в 11-та минута, когато Иван Винков проби по десния фланг и центрира в пеналта.

Там топката премина през куп от играчи и попадна в Аспарух Смилков, който прати кълбото в мрежата с удар от близка дистанция – 0:1.

В следващите минути „Берое“ атакуваше съперника, но не успя да изравни и резултатът се запази до почивката.

Три минути след подновяване на играта Конте намери Камбуров в наказателното поле и нападателят не сбърка, пращайки топката в мрежата – 1:1

В 58-та минута Вандерсон овладя на ъгъла на наказателното поле и изпрати топката в противоположния горен ъгъл на вратата, отбелязвайки с красив удар – 2:1 за „Берое“.

Шест минути след това Педро свали дълго подаване за Минчев, а халфът стреля атрактивно от въздуха. Топката обаче срещна напречната греда.

До края на срещата двата тима си размениха по две отлични ситуации за гол, но ново попадение така и не падна.

Стартов състав на „Берое“ първо полувреме: Пламен Колев, Юлиан Ненов, Виктор Генев, Георги Ангелов, Ахмед Туба, Яя Меледже, Ибрахима Конте, Александър Цветков, Вандерсон, Рубен Бриджидо, Зоран Йосипович;

Стартов състав на „Берое“ второ полувреме: Иван Гошев, Милен Желев, Иван Бандаловски, Георги Ангелов, Юлиан Ненов, Яя Меледже (70′- Карлос Охене), Ибрахима Конте (65′- Петко Цанков), Иван Минчев, Вандерсон, Педро Еуженио, Мартин Камбуров;