Къде ще завърши Гришо 2019 година?

12 септември 2019 16:46
Гонг

"Експресна" България се разправи с Гърция за около час (ВИДЕО+СНИМКИ)

Волейболните национали стартираха с лесна победа с 3:0 над Гърция в първия мач от Група А на Евроволей 2019. „Лъвовете” започнаха трудно първия гейм, в който изоставаха, но успяха да затворят при 25:22 в своя полза. В следващите два гейма селекцията на Силвано Пранди не срещна особена съпротива от страна на „елините” и в крайна сметка записа чиста победа с 3:0.

Началото на мача бе за гърците, които поведоха с 3:1 и до 10-ата точка поддържаха аванс от 1-2 т. В тези моменти съперникът показа впечатляваща игра в защита. Неуспешна атака на Пеликудас при 5:7 позволи на нашите да намалят резултата. Светослав Гоцев изненада гърците с къса забивка за 7:8. Грешка на Зупанис от сервис доведе до 10:11, при което видео повторение ни донесе първото изравняване в гейма 11:11.

Ново видео повторение отново бе спечелено от нашите за 13:13. Селекционерът Силвано Пранди поиска първо прекъсване при 19:17 за България. Последваха разнообразни и мощни атаки, завършени по великолепен начин от Соколов и Скримов. Не помогна и прекъсването, поискано от щаба на Гърция при 23:20. Първият гейм беше затворен при 25:22.

Вторият гейм започна с размяна на точки чрез Скримов и Пеликудас. Последва успешен единичен блок на Соколов за 2:1. Грешка на Скримов при изпълнение на сервис доведе до 5:5. С фантастичен Гоцев на блокада българите поведоха с 8:5. Двоен блок на Гоцев и Соколов и резултатът е 11:6. Мощна забивка на Цветан Соколов и 14:8. Две последователни точки след сервис на Соколов накараха гърците да вземат прекъсване при 17:9. Соколов обаче е неудържим и бележи нова точка за 18:10. Виктор Йосифов през центъра пробива за 19-та точка. В тези минути впечатляваща е играта на Гоцев на блок. Отлична игра на мрежата на Пападопулос намалява резултата на  21:15. Нашите затварят втория гейм с 25:16 след прецизна блокада на Мартин Атанасов.

Гърците поведоха с 2:0 в третия гейм чрез Раптис и Петреас. Съперниците трябва да рискуват, ако все още имат надежди за обрат и го правят най-вече при изпълнение на сервис. Скримов с техничен удар по блокадата изравнява 3:3. Мощна атака на Пелекудас през центъра не позволява на българите да се откъснат в резултата - 6:4. Две успешни блокади на Петреас и преднината на нашите е само една точка - 9:8. Грешка от сервис на Мартин Атанасов и гърците поддържат разликата от 1 т. при 11:10. Той обаче се реваншира минути по-късно и от трудна позиция направи 14:10. Раптис с мощна атака от втора линия намалява на 14:11. Скримов се отличи с хитра точка за 17:11, промушвайки топката между мрежата и блокадата. С премерен удар по диагонала Мартин Атанасов направи 22:16. Следващата точка реализира Гоцев с мощна забивка през центъра. След 4 поредни точки на гърците, Силвано Пранди поиска прекъсване при 24:20. В следващата атака Гоцев през центъра сложи точка на спора - 25:20 и 3:0 за България.

За първи път европейското първенство ще се проведе в 4 различни страни (Франция, Белгия, Холандия и Словения). "Лъвовете" са в една група с Гърция, Румъния, Италия, Франция и Португалия.

Хубавата новина в нашия тим е завръщането на Тодор Скримов след контузията, която получи в мача срещу Бразилия от Световната лига. От състава обаче отпадна в последния момент Розалин Пенчев, който беше заменен от Георги Петров.

България - Гърция 3:0 (25:22; 25:16; 25:20)