БЕЗ ИЗНЕНАДА: България срази и Румъния на Евроволей 2019 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Националите ни поведоха в групата

Волейболните ни национали записаха втора поредна победа в групата си на Европейското първенство в Монпелие. Момчетата на Силвано Пранди се наложиха с 3:0 (26, 20, 20) над Румъния. Успехът изкачи България на първо място с 6 точки. Франция и Италия имат по 3, но и мач по-малко от нашите

Двубоят стартира с преднина за родния тим. Волейболистите на Силвано Пранди удържаха темпото почти до края на гейма, но след 22:20 северните ни съседи успяха да изравнят. Последва игра точка за точка, румънците имаха геймбол при 24:23. Нашите момчета останаха в играта и измъкнаха гейма след 28:26.

Втората част бе под диктовката на българския тим. "Трикольорите" владееха положението, оформяйки солидна разлика от 7 точки. Състезателите на Дънуц Паску обаче намалиха разликата, надявайки се на чудо. Това обаче не се случи и авансът на "лъвовете" се увеличи след 25:20.

Третият гейм започна с крехък аванс на съседите, който българите лесно наваксаха. В следващите минути ситуацията на игрището бе идентична с предходния гейм - стабилна разлика и постепенно намаляване от страна на румънския отбор. Волейболистите ни отново не позволиха изненада и затвориха чисто мача след 25:20 и 3:0 гейма.

Най-резултатен в мача стана Мартин Атанасов, който завърши с 15 точки. 14 за успеха добави Тодор Скримов.

В третия си двубой от турнира националите ще срещнат Португалия. Мачът е в събота от 21.45 ч. българско време.