ОБЗОР: Борусия Дортмунд е лидер в Германия след здрав бой над Байер

Вижте всички резултати от играните срещи днес

Днес от 16:30 часа се изиграха пет срещи от 4-ия кръг в Бундеслигата.

Борусия Дортмунд оглави класирането след изразителна победа с 4:0 у дома срещу Байер Леверкузен. Пако Алкасер даде преднина на „жълто-черните” в 28-ата минута, а след почивката домакините вкараха още три гола. Марко Ройс отбеляза в 50-ата след асистенция на Джейдън Санчо,а в 83-ата и Рафаел Герейро матира стража Храдецки. В последната минута от редовното време Ройс оформи крайното 4:0. Така Дортмунд вече има 9 точки, колкото и Лайпциг, но „жълто-черните” са с по-добра голова разлика.

Майнц 05 записа първа победа и точки от старта на сезона след измъчен успех с 2:1 над Херта. Робин Куайсон реализира в 40-ата минута, но Марко Груич изравни в 83-ата. Все пак Майнц измъкна трите точки, благодарение на гол в 88-ата минута на Сен Юст.

Аугсбург се наложи на собствен терен с 2:1 над Айнтрахт, а Кьолн претърпя поражение с 0:1 пред своя публика от Борусия Мьонхенгладбах.

Унион Берлин и Вердер се сдърпаха здраво за трите точки, като двата тима останаха с човек по-малко в 90-ата минута след изгонването на Суботич (Унион) и Сахин (Вердер). В крайна сметка гостите от Бремен записаха успех с 2:1.

От 19:30 часа е дербито на кръга – РБ Лайпциг приема шампиона Байерн Мюнхен.