ОБЗОР: Локо (Сф) взе своето срещу Поморие след обрат (РЕЗУЛТАТИ)

Спартак (Плевен) не се яви за мача си срещу Монтана, заради бойкот

Шест мача от осмия кръг на българската Втора професионална лига се изиграха в днешния ден.

В първата част от тях отборът на Поморие загуби домакинството си на Локомотив (София) с 1:3, макар да поведе още в осмата минута. След това обаче Цветомир Вачев изравни, а впоследствие и Александър Александров се разписа на два пъти за крайния успех.

След това Черноморец (Балчик) победи Кариана (Ерден) с минималното 1:0, а Локомотив (Горна Оряховица) се наложи с 3:2 над Ботев (Гълъбово).

В 19:00 трябваше да започнат други два мача, а именно Пирин (Благоевград) - Спартак (Варна) и Монтана - Спартак (Плевен), но малко преди началото им стана ясно, че плевенчани бойкотират своя двубой и го губят служебно с 3:0 заради финансови проблеми в клуба. В другия мач от този час Спартак успя да поведе с 0:2, но два гола на Владислав Златинов, един от дузпа, донесоха точката за домакините.

В последният дуел за деня Литекс прие Нефтохимик в Ловеч и въпреки, че поведе в 65-та минута, бургазлии успяха да изравнят пет минути преди края, след като Живко Петков отбеляза дузпа, с която донесе десетата точка за своя тим в класирането и осмото място.

Поморие - Локомотив (София) 1:3
1:0 Жосуе Нтойа (8)
1:1 Цветомир Вачев (22)
1:2 Александър Александров (38)
1:3 Александър Александров (71)

Черноморец (Балчик) - Кариана (Ерден) 1:0
1:0 Генади Луго (80)

Локомотив (ГО) - Ботев (Гълъбово) 3:2