РАДОСТ В ЧЕРВЕНО! ЦСКА взе трите точки от Коматево след две години чакане! (СНИМКИ+ВИДЕО)

Али Соу е героят за "армейците" при минималния успех срещу Ботев (Пловдив)

ЦСКА успя да победи с минималното 1:0 Ботев (Пловдив) при гостуването си от 9-ия кръг на efbet лига.

"Армейците" успяха да прекъснат над 2-годишен период, в който не съумяха да вземат всичките три точки от Коматево.

Днес обаче Али Соу беше героят за тях, който 15 минути преди края беше точен, за да донесе ценния успех за "армейците".

Срещата започна активно за ЦСКА, които имаха шанс да отбележат след само 20 секунди игра. Малинов успя да прати добро дълго подаване към Али Соу, но Кристиян Димитров спря съперника с добра игра в отбрана. В 11-та минута пък Лъчезар Балтанов можеше да изведе своя тим напред в резултата, но след като пое отлично на гърди в наказателното поле и стреля с обръщане, Бусато спаси в близкия ъгъл.

В следващите 30 минути и двата отбора не успяха да се затруднят и играта беше главно в центъра на терена. В 41-та минута Евандро получи добър пас отляво и пробва остро подаване към Али Соу, но без успех.

След почивката острието на ЦСКА получи топката в наказателното поле на скорост, но вместо да подаде, стреля от движение доста неточно.

В 71-та минута Греъм Кери проби към наказателното поле на Ботев и от границата прати много точен изстрел, който влизаше под напречната греда, но Георгиев се намеси отлично и изби в корнер.

Така се стигна и до 75-та минута, когато Али Соу получи отдясно на вратата на домакините, с отлична техника си освободи място за истрел и с точен шут по земя откри резултата.

До края на срещата ЦСКА успяваше да задържи Ботев далеч от своята половина, като резонно най-интересната ситуация пред Бусато в оставащите минути беше след коварен удар на Неделев от дистанция, но стражът на "армейците" се намеси без проблеми.

Така ЦСКА остава на четвъртото място с 16 точки - една по-малко от Локомотив (Пловдив), докато Ботев са девети със същото цифрово изражение на точките.

Ботев (Пд) - ЦСКА 0:1
0:1 Али Соу 75

Стартови състави:

Ботев (Пд): Георгиев, Клустър, Димитров, Пиргов, Марин, Балтанов, Терзиев, Перван, Тонев, Неделев, Фернандо Виана

ЦСКА: Бусато, Албентоса, Турицов, Занев, Мазику, Соломон-Отабор, Кери, Евандро, Малинов, Бикел, Али Соу

90+3 - Край на мача!

90 - Три минути добавено време на мача

86 - Коварен удар на Неделев от дистанция, който Бусато успя да избие в корнер!

85 - Жълт картон за Антонио Вутов

80 - Евандро изпитва физически проблеми и Жеферсон ще влезе вместо него на терена

78 - Терзиев и Перван са заменени от Ван Армен и Вутов

75 - ГООЛ за ЦСКА! Али Соу успява да изведе "армейците" напред, след като надигра противников бранител в наказателното поле и с перфектен удар по земя матира Георгиев!

71 - Много опасен удар на Греъм Кери от границата на наказателното поле, който е спасен от Янко Георгиев!

64 - Лазар Марин се откъсна отляво, но опитът му за центриране излетя много неточно над вратата

60 - Отабор отстъпва мястото си на Тиаго в състава на ЦСКА

58 - Фернандо Виана и Евандро влязоха в единоборство и футболистът на ЦСКА има нужда от медицинска помощ на терена

49 - Удар на Али Соу по посока на Георгиев, но той е много неточен

46 - Начало на второто полувреме

45 - Край на първата част

45 - Янко Георгиев има нужда от медицинска помощ

41 - Добра възможност за ЦСКА, но острият пас на Евандро към Али Соу отляво не успя да мине

26 - Удар на Евандро по земя, но Георгиев лови спокойно топката

20 - Жълт картон за Терзиев, който спря обещаваща атака за ЦСКА

17 - Центриране на Тодор Неделев в наказателното поле на ЦСКА, при което е отсъдено нарушение в атака на Димитров

11 - Страхотен шанс за домакините, след като Балтанов стреля много опасно от малък ъгъл, но Бусато спасява!

1 - Първи шанс за ЦСКА след 20 секунди игра, след като Али Соу беше изведен от Малинов, но Кристиян Димитров го спря