ПЕРФЕКТЕН: Ливърпул с 5 от 5 във Висшата лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мърсисайдци обърнаха Нюкасъл за едно полувреме, Мане с два гола

Английският вицешампион Ливърпул продължава безгрешната си серия във Висшата лига.

Възпитаниците на Юрген Клоп записаха петата си поредна победа, след като обърнаха Нюкасъл още преди почивката и в крайна сметка спечелиха с 3:1 домакинството си от петия кръг.

„Свраките“ изненадващо откриха резултата още в седмата минута след страхотно изпълнение на Джетро Уилямс, но след това Садио Мане (28 и 40) вкара два пъти, а през второто полувреме и Мохамед Салах бе точен.

Иначе Клоп направи две промени спрямо последния шампионатен двубой, като Алекс Окслейд-Чембърлейн и Дивок Ориги замениха Джордан Хендерсън и Роберто Фирмино.

Двубоят на “Анфийлд” започна отлично за гостите, които поведоха след попадение на Джетро Уилямс.

В седмата минута той получи топката в лявата част на наказателното поле на Ливърпул, след което майсторски финтира Трент Александър-Арнолд и с много силен изстрел по диагонала прати топката в горния ъгъл на вратата за 1:0.

След попадението Ливърпул наложи тотално превъзходство и до края на мача Нюкасъл не отпрати нито един точен удар.

Мърсисайдци изравниха в 28-та минута, когато Садио Мане бе изведен добре от Анди Робъртсън и с прецизен удар матира Мартин Дубравка.

След това пък Ориги се контузи и бе принудително заменен от Роберто Фирмино, който малко по-късно отне в средата на терена и пусна по земя към Мане.

Вратарят на гостите Мартин Дубравка пък сгреши при излизането си и сенегалецът отблизо вкара лесно своето второ попадение в срещата, за да даде аванс на Ливърпул още преди почивката.

След нея пък домакините сложиха край на надеждите на Нюкасъл да си тръгне с нещо от мача, след като Роберто Фирмино изведе по страхотен начин Мохамед Салах и египтянинът бе точен от близко разстояние за 3:1.

До края европейските шампиони значително намали темпото и доигра спокойно двубоя.

Все пак, Мане вкара трети гол, но той правилно бе отменен заради засада.

Така Ливърпул продължава с перфектния си старт на сезона и има пълен актив от 15 точки от първите пет кръга. Нюкасъл пък е с четири в своя актив, като това бе трета загуба за „свраките“ през кампанията.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ливърпул: Адриан, Александър-Арнолд, Матип, Ван Дайк, Робъртсън, Фабиньо, Вайналдум, Окслейд-Чембърлейн, Мане, Ориги, Салах;

Нюкасъл: Дубравка, Крафт, Ласелс, Шер, Дъмет, Атсу, Хейдън, Шелви, Вилемс, Алмирон, Жоелинтон;