Манчестър Юнайтед излъга „лисиците“ на „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

Рашфорд донесе успеха с гол от дузпа срещу Лестър

Отборът на Манчестър Юнайтед се върна на победния път, след като записа минимален успех над Лестър Сити с 1:0 у дом в мач от петия кръг на Висшата лига.

„Червените дяволи“ нямаха победа в три поредни кръга от първенството, но днес успяха да стигнат до трите точки на „Олд Трафорд“.

Единствения гол в мача отбеляза нападателят на домакините Маркъс Рашфорд в осмата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Чаглар Суюнджу срещу самия него.

След почивката „лисиците“ натиснаха в търсене на изравнителен гол, но възпитаниците на Оле Гунар Солскяер стояха солидно на терена и не позволиха да се стигне до много опасности пред Давид де Хеа, който пък направи две решителни спасявания.

Така Юнайтед записа първа победа във Висшата лига след успеха си над Челси на старта и вече има 8 точки, колкото има още „сините“ от Лондон, Лестър и Тотнъм.