Интер продължава да е безгрешен в Италия

Сенси донесе минималния успех за "нерадзурите" срещу 10 от Удинезе

Интер постигна трета поредна победа в италианската Серия А, побеждавайки с минималното 1:0 Удинезе като домакин.

Единственото попадение в срещата отбеляза Стефано Сенси в 44-та минута, което се оказа достатъчно за нови три точки в актива на Конте и компания.

Ключов момент в мача се оказа изгонването на звездата на Удинезе Родриго Де Пол в 35-та минута. Аржентинецът беше репликиран от Антонио Кандрева по време на игра и крилото на гостите зашлеви шамар на съперника си. Инцидентът убягна на главния съдия, но консултация с ВАР доведе до логичното - червен картон за Де Пол.

Само девет минути по-късно Годин прати отлично центриране в наказателното поле на Удинезе, където високият едва 168см. Сенси се оказа най-съобразителен и отбеляза с глава.

След почивката Интер продължи да бъде по-активният отбор и можеше на няколко пъти да увеличи аванса си, но Мусо се намеси добре. 12 минути преди края дебют с черно-синия екип направи и Алексис Санчес, който дори имаше въможност да отбележи от непосредствена близост малко след появяването си в игра, но ударът му беше блокиран на няколко метра от гол линията.

Така Интер вече е едноличния лидер в класирането с 9 точки, следван от Ювентус със 7.