ОБЗОР: Хетафе не успя да пречупи 10 от Бетис

Всички резултати от неделните мачове в Ла Лига

Днес се изиграха останалите пет срещи от 4-ия кръг в Примера.

В първия двубой от неделния ден Еспаньол стигна до късен обрат при гостуването си на Ейбар. Домакините откриха чрез Рамис в 58-ата минута на двубоя.

В 76-ата Ферейра изравни, а в 78-ата голмайсторът на гостите бе заменен. Неговата смяна Гранеро пък отбеляза втория гол след по-малко от минута игра. Това бе и първа победа за Еспаньол от началото на сезона. Ейбар остава само с точка след четири изиграни мача.

Севиля оглави класирането в елита на Испания след успех с 1:0 при гостуването си на Алавес. Единственият гол в мача отбеляза Жоан Жордан в 37-ата минута на двубоя.

Селта прежива истински кошмар у дома в мача си с Гранада. Домакините останаха с 9 човека за по-малко от половин час – Саенз бе изгонен в 11-ата, а Фран Белтран го последва в 29-ата. Гранада успя да се възползва от численото си превъзходство и си тръгна от Виго с трите точки след голове на Джерман Санчес (45+6) и Ерера (54).

Валядолид и Осасуна не успяха да се победят в двубоя от 19:30 часа. Двата тима направиха 1:1, като головете паднаха след почивката и бяха дело на резерви. Пабло Ервиас откри в 65-ата минута, но Роберт Ибанес помогна на гостите да не си тръгнат с празни ръце от Валядолид.

В късния мач от 22:00 часа Хетафе пропусна отлична възможност да запише първа победа за сезона, след като не успя да пречупи десет от Бетис. Мата реализира от дузпа в 15-ата минута, а домакините останаха с човек по-малко десет по-късно. Хетафе обаче задържа преднината си до 73-ата минута, когато Хоакин изравни от дузпа. В добавеното време резервата Лорен Морон от Бетис също получи червен картон.