Сензациите в пресата: Моци титуляр срещу ЦСКА, Конго следи Мазику

Вижте най-интересното от спортните ежедневници

"Тема спорт": Моци титуляр срещу ЦСКА

Козмин Моци ще се завърне в стартовата единадесеторка на Лудогорец за мача с ЦСКА Москва. Двубоят с руснаците е в четвъртък от 20:00 часа. Той е първи двубой от група Н, в която са още испанският Еспаньол и унгарският Ференцварош. През този сезон Моци има само едно участие в шампионата. Той бе титуляр при 2:0 над Витоша Бистрица. 34-годишният румънец обаче е взел участие в пет от евробитките на разградчани. В тях той отбеляза 1 гол - при 5:0 над ТНС на "Лудогорец Арена". Козмин все още е важен играч за шампионите, въпреки че през този сезон доста повече става част от ротациите в отбора.

Срещу ЦСКА на линия ще бъде и националът Антон Недялков. Той също не бе в групата за двубоя с Етър. Очаква се срещу московските армейци да действа като ляв бек.

От лекарския щаб на Лудогорец правят всичко възможно Абел Анисе да бъде на линия за четвъртък. Мадагаскарският полузащитник се контузи на загрявката преди срещата с великотърновци. Анисе бе записан в стартовата единадесеторка, но вместо него в игра се появи Яцек Горалски.

"Меридиан мач": Конго следи Мазику

Добрите изяви на Брадли Мазику в ЦСКА не остават незабелязани. Левият защитник, който има силен нюх за включванията в атака и може да играе и като крило, вече записа 3 мача с червената фланелка, а срещу Ботев Пловдив пресече пас и подаде за гола на Али Соу.

Африканските медии потриват ръце заради добрите изяви на Мазику.

"Брадли Мазику беше титуляр за ЦСКА при победата над Ботев (Пловдив). В 75-ата минута той изскочи, за да пресече  атака на домакините и даде начало на контраатака, при която падна голът", пише Информационната агенция на Конго.

"Меридиан мач": Ротацията в Лудогорец не лови Битон

Дан Битон е най-използваният футболист в Лудогорец от началото на сезона. Това показва справка в статистиката. Тимът от Разград разполага реално с два равностойни състава и редовни прибягва до ротации при сгъстен цикъл от срещи в България и Европа. Тези ротации обаче явно не са равномерно разпределени между всички футболисти. Въпреки тях, израелецът не е пропуснал нито един мач в шампионата до момента.

Освен в деветте кръга на домашната сцена, той игра и в 6 от осемте мача на тима в Европа, както и в този за Суперкупата срещу Локомотив (Пловдив). Така още до средата на септември Битон вече натрупа 16 официални срещи - най-много от всички играчи на тима.

Стойчо Стоев учуди всички, като го извади от групата за гостуването на Валур в Лига Европа. При това в момент, в който Марселиньо изтърпяваше вътрешноклубно наказание заради конфликта със старши треньора. Така Стоев се лиши и от двамата си много качествени играчи на позицията зад нападателя. Логично тимът имаше сериозни проблеми срещу далеч по-слабия противник и за малко не загуби мача. Двубоят завърши 1:1 и то след като Анисе Абел изравни във втората минута на добавеното време. Станислав Генчев пък извади Битон от групата за гостуването в Марибор.

Активът на израелеца от началото на сезона в изиграните от него 16 срещи възлиза на 2 гола и 6 асистенции.

Шестима национали на Ботев отново при "канарчетата"