Манчестър Юнайтед надви бившия тим на Мъри с гол на 17-годишен (ВИДЕО)

Петима юноши бяха титуляри на „Олд Трафорд“, един от тях се разписа за 1:0 срещу Астана

Манчестър Юнайтед постигна минимална победа с 1:0 срещу гостуващия Астана в мач от група L на Лига Европа.

Наставникът на „червените дяволи“ Оле Гунар Солскяер избра за титуляри петима юноши на клуба – Аксел Туанзебе, Анхел Гомес, Тахит Чонг, Маркъс Рашфорд и Мейсън Грийнууд, а последният му се отблагодари с победния гол на „Олд Трафорд“.

17-годишният нападател, който на първи октомври има рожден ден, вкара дебютния си гол за клуба в 73-ата минута след асистенция на Фред.

Бразилецът пък нацели напречната греда с далечен удар още във втората минута на двубоя, а страничната спаси гостите след почивката при един опит на Грийнууд.

Като цяло Юнайтед имаше инициативата в срещата, но и бившият отбор на Станимир Стоилов създаде няколко опасности след контраатаки.

В крайна сметка обаче английският гранд взе своето и трите точки на старта в Лига Европа, за да остане непобеден в турнира на своя земя в десетте си мача от 2012 година насам.