Кой е основен конкурент на Лудогорец за титлата?

20 септември 2019 19:45

Желко Петрович: Не вярвам, че нашите играчи продават мачове

Наставникът на Ботев (Пловдив) Желко Петрович коментира поражението с 0:2 от Черно море. Специалистът отново наблегна на пропуските, които футболистите му правят в предни позиции. Петрович не мисли да подава оставка и не се притеснява за своето бъдеще в пловдивския клуб.

"Играхме добре през първото полувреме. Нормално е домакинът да има по-голямо притежание на топката. Пропуснахме чисто положение през първото полувреме. Може би сме единственият отбор, който няма гол, отбелязан от нападател. Наистина е комично. Три пъти през седмицата тренираме завършващ удар. И за мен е трудно. През първото полувреме трябваше да водим с 2:0. Имахме 100-процентови положения. Опитахме да успокоим момчетата и да играем футбол. Не искам да коментирам втория гол. Не видях дали е дузпа. Не се притеснявам за работата си, защото работя всеки ден и то по 15 часа. Трябва да питате хората от ръководството какво мислят за мен. Винаги вярвам в позитивната развръзка".

"В един мач всичко ще се отпуши и ще стане по-добре. Приемам много неща и работя коректно. Ако в Ботев не са доволни от мен, винаги могат да ми го кажат. Сега е възможно играчите да са загубили увереността си. Искам те да играят свободно. Загубите ми вдъхват допълнителна мотивация. От 15 години съм треньор и никога не съм се предавал. Ще видим какво можем да направим през декември. Ако не, ще продължим с тези играчи. Не мога да коментирам полиграфа. Клубът поиска нещо подобно, а футболистите са доста коректни. Не вярвам, че нашите играчи продават мачове".