Шведи изхвърлиха Балкан от Шампионската лига

Тимът на Йовича Арсич беше близо, но не успя да преодолее 15-те точки пасив срещу Сьодертале Кингс

Балкан приключи участието си в Шампионска лига. Тимът от Ботевград бе отстранен още в първия квалификационен кръг от шведския Сьодертеле Кингс. Българският първенец спечели реванша в „Арена Ботевград“  с 82:74, но заради загубата с 15 точки в първия двубой, отпада от надпреварата.

Във втория квалификационен кръг Сьодертеле Кингс  ще се изправи срещу Антверп Джайънтс. Победителят от този сблъсък ще се класира за груповата фаза, докато загубилият ще попадне в една група с Балкан във ФИБА Къп.

Двубоят започна доста оспорвано, като Балкан успя да поведе с 12:7 в средата на първата част след силни изяви на Секулович. До края й обаче тимът така и не успя да се разпише от игра. Сьодертеле вкара 13 безответни точки, а след точен наказателен удар на Калахан „зелените“ изоставаха с 13:20.

Баскетболистите на Йовица Арсич свалиха разликата само на 2 точки в началото на втория период, но след нова силна серия гостите дръпнаха с двуцифрен аванс при 29:18. В следващите минути шведският отбор поддържаше преднина от няколко точки и на почивката водеше с 36:29.

Балкан заигра по-добре през второто полувреме. На няколко пъти тимът пропускаше възможност да направи пълен обрат, но минута преди края на третата четвърт той вече беше факт след тройка на Калахан. В оставащото време той отбеляза още два фаула и изведе Балкан напред с 58:53.

Подемът в играта на българския шампион продължи и в началото на заключителния период. „Зелените“ отново върнаха интригата в серията, след като по-малко от три минути преди сирената поведоха със 76:65. Сьодертеле обаче така и не позволи разликата да стане по-голяма и въпреки загубата, продължава напред в турнира. Заради пет лични нарушения срещата не завършиха Марко Радонич и трима от играчите на съперника.

Най-резултатен за българския тим бе Джордан Калахан с 16 точки. По 14 имат Димитър Димитров (9 борби и 6 асистенции) и Михайло Секулович. С 12 точки е Марко Радонич, а 10 има Крис Минков.

За гостите Чарлс Калисън и Дино Пита отбелязаха 19 точки. Юнатан Першон вкара 17.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)