София Кенин с трета WTA титла за сезона

Американката спечели турнира в Гуанчжоу

Американката София Кенин спечели третата си титла за сезона от турнири на УТА, след като във финала на надпреварата в Гуанчжоу се наложи над австралийската Саманта Стосър с 6:7(4), 6:4, 6:2.

Поставената под номер 3 в схемата Кенин пропиля пробив аванс в първия сет и го загуби с тайбрек на 4 точки. Във втория сет американката отново допусна да загуби пробив аванс, но този път успя да реализира нов такъв и да изравни резултата след 6:4.

В третия сет превъзходството на 20-годишната Кенин бе най-видно и още в самото начало тя поведе с 3:0 гейма с два пробива, за да затвори и мача след 2 часа и 35 минути игра.

За 35-годишната Стосър, която в момента е номер 129 в световната ранглиста, това е първи финал на сингъл за последните две години. От новата седмица тя ще се върне сред стоте най-добри при жените.