Левски пречупи Славия, грозни гледки по трибуните (ВИДЕО+СНИМКИ)

Резервата Филипе Нашименто вкара с технично изпълнение, Станислав Иванов удвои

Левски победи трудно Славия с 2:0 като гост в среща от десетия кръг на Efbet лига и излезе начело в класирането с две точки аванс, поне до утре, когато досегашният лидер Лудогорец посреща Арда.

Символичните гости започнаха по-добре мача на "Овча купел" и в седмата минута първи имаха добра възможност да вкарат, но ударите на Райнов и Робърта от около метър-два не попаднаха във вратата на Петков. Отново Робърта беше замесен във второто по-сериозно положение в срещата. Той проби по лявото крило в 12-ата в върна топката към вратарското поле, но Станислав Иванов стреля неточно.

"Белите" поизравниха играта и започнаха да поглеждат по-често към вратата на "сините" след 15-ата минута, но така и не стигаха до реални голови опасности, а вместо тях феновете видяха много битка в средата на терена. Левски завърши първата част с лек натиск, а Паулиньо, Робърта, Мазурек и Райнов опитаха да притесняват Георги Петков, но без резултат.

На терена началото на втората част повтори първата и Левски отново имаше възможност да открие резултата. В 49-ата минута Мазурек опита удар от границата на наказателното поле, а след него това направи Тиам, но прати топката над вратата. Минути по-късно Мазурек успя да стреля от дъгата на наказателното поле, но покрай страничния стълб.

Десет минути след почивката играта се поизнерви и понакъса, а напрежението взе връх в 62-ата минута, когато вратарят на Славия Георги Петков се спречка с бранителя на Левски Янис Каргас, а реферът Драгомир Драганов им показа жълти картони.

Левски продължи да търси по-активно гола, Робърта беше изведен по лявото крило от Райнов в 67-ата минута, но стреля над вратата в опита си за първи точен удар въобще в мача. В 71-ата минута в игра за Левски се появи Филипе Нашименто на мястото на Мезурек и малко след това (73) изведе тима си. Португалецът взе топката пред наказателното поле, нахлу и я копна над излезлия Георги Петков за 1:0. След попадението Славия тръгна напред, но се оголи и в 81-ата минута Станислав Иванов вкара втори гол в срещата след контраатака, сварила неподготвена "бялата" отбрана за 2:0.

Славия записа първия си точен удар в срещата едва в 87-ата минута след шут на Галин Иванов от около 10 метра, а малко след това и Миньос се размина с гола след удар с глава от няколко метра, което беше последната по-опасна ситуация в двубоя.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

СЛАВИЯ: Георги Петков, Петър Патев, Давид Хуманес, Милен Гамаков, Христо Попадийн, Венцислав Бенгюзов, Емил Стоев, Славчо Шоколаров, Галин Иванов - капитан, Димитър Велковски, Калоян Кръстев

ЛЕВСКИ: Милан Миятович, Живко Миланов, Холмар Ейолфсон, Янис Каргас, Иван Горанов, Кали Тиам, Мартин Райнов, Станислав Иванов, Франко Мазурек, Паулиньо; Найджъл Робърта

ЧАТ-КОМЕНТАР:

1 мин. Начало на мача!

4 мин. Мазурек застана зад топката, за да изпълни свободен удар, но футболист на Славия изчисти с глава.

9 мин. Венцислав Бенгюзов е контузен и получава медицинска помощ на терена.

15 мин. Живко Миланов стреля от свободен удар, но ударът му беше неточен.

22 мин. Галин Иванов центрира от ъглов удар отдясно, не се стигна да голово положение.

25 мин. Холмар Ейолфсон получава първия картон в мача, след като извърши нарушение срещу откъсващия се Галин Иванов.

31 мин. Мазурек центрира от пряк свободен удар, но Мартин Райнов не успя да играе с топката.

38 мин. Паулиньо пробва пас към съотборник в наказателното поле на Славия, но Муньос изчисти в корнер.

40 мин. Милен Гамаков препъва Паулиньо.

45+3 мин. Край на първата част!

46 мин. Начало на втората част!

51 мин. Милен Гамаков получава жълт картон за нарушение срещу Паулиньо.

54 мин. Славчо Шоколаров също получава жълт картон.

63 мин. Жълт картон за Петков.

65 мин. Принудителна смяна за Славия. Емил Стоев е изнесен на носилка, а вместо него в игра Дарко Тасевски.

73 мин. ГООООЛ! Филипе Нашименто, който влезе преди минути, открива резултата. Мартин Райнов подаде от дълбочина към Станислав Иванов, той не успя да овладее по най-добрия начин, но топката стигна до Нашименто, който я копна и преодоля Петков.

81 мин. ГОООЛ! Станислав Иванов покачва на 2:0.

86 мин. Дени Алар влиза на мястото на Робърта.

89 мин. Паулиньо излиза, вместо него Насиру Мохамед.

90+6 мин. Край на мача! Тредна победа за Левски!

Чочев преди Танзания и Азербайджан: Няма слаби съперници

Халфът на Лудогорец остана трети в анкетата "Футболист на годината"

Десподов: Тази награда е огромна чест (ВИДЕО)

"Печеля за трета година, което значи, че има градация в представянето ми", заяви той