Русия прегази Гърция и ни чака на 1/4-финал

"Сборная" позволи на елините да запишат само 47 точки за три гейма

Настоящият шампион Русия се класира без проблеми за 1/4-финалите на Европейското първенство по волейбол за мъже. "Сборная" буквално смаза Гърция с 3:0 (25:16, 25:15, 25:16) за малко повече от част игра, в среща от 1/8-финалите на шампионата на Стария континент, играна тази вечер пред около 1700 зрители в зала "Дворана Център Стожице" в словенската столица Любляна.

По този начин играчите на Туомас Самелвуо продължава да защитава титлата си на 1/4-финалите. Там Русия ще очаква победителя от втория 1/8-финал в Любляна между България и домакините от Словения, които играят по-късно тази вечер. Четвъртфиналният сблъсък ще бъде в понеделник (23 септември) от 21,30 часа българско време отново в Любляна.

Над всички за руския тим бе Дмитрий Волков с 18 точки (3 блока, 1 ас, 67% ефективност в атака и 75% позитивно посрещане) за победата. Иван Яковлев (4 блока, 2 аса и 67% ефективност в атака) и Максим Михайлов (2 блока и 69% ефективност в атака) добавиха 12 и 11 точки за успеха.

За "елините" Андреас Фрагос и влезлият като резерва Йоргос Папалексиу се отчетоха с по едва 6 точки.