Триуф за Маркес в старт №200 в MotoGP

Довициозо стигна до второто място след няколко напрегнати битки

Пилотът на Honda Марк Маркес тотално доминира в състезанието за Гран При на Арагон. Испанецът се откъсна на две секунди пред втория в колоната още след първите три обиколки и до края не даде шанс на конкурентите му да го настигнат. Лидерът в генералното класиране спечели своя старт №200 в MotoGP и се доближи до осмата си световна титла.

На втора позиция финишира основният му конкурент за първото място в генералното класиране Андреа Довициозо с Ducati. Италианецът успя да стигне до второто място след няколко напрегнати битки, тъй като стартира от едва 10-а позиция. Последното място на подиума бе за сателитния пилот на Ducati Джак Милър, който в последната обиколка изпревари Маверик Винялес от Yamaha.

Винялес финишира четвърти, следван от Куартараро. На шесто място завърши Кал Кръчлоу със сателитна Honda пред Алейш Еспергаро, който вкара Aprilia в топ 7. Валентино Роси завърши осми, а топ 10 допълниха още Алекс Ринс и Такааки Накагами с втора сателитна Honda.

Ринс успя да спечели точки след изключително трудно за него състезание. Заради лошата си стартова позиция, той бе прекалено агресивен на старта, избута Морбидели, загуби време, получи наказание и въпреки това се пребори за място в топ 10.