Лудогорец не сгреши срещу Арда и се завърна начело в efbet Лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Битон и Чибота вкараха за успеха на шампионите

Лудогорец не сгреши срещу Арда и се завърна  начело в efbet Лига (ВИДЕО+СНИМКИ)
Лудогорец спечели с 2:0 домакинството си на Арда от 10-ия кръг от efbet Лига и се завърна на върха в класирането. Шампионите имат вече 24 точки, с една повече от втория Левски и четири от трети Локомотив Пд. Арда остава на пета позиция с 15 т. Дан Битон и Мавис Чибота вкараха головете за успеха на "орлите".

Треньорът на Лудогорец Станислав Генчев направи куп промени в сравнение със състава, на който заложи срещу ЦСКА (Москва) през седмицата. Вместо Сисиньо, Форстър, Григоре, Баджи, Анисе, Марселиньо, Кешерю и Лукоки титуляри започнаха Икоко, Моци, Манолев, Дяков, Горалски, Жоржиньо, Битон и Чибота.

Шампионите натиснаха от първата минута и почти през цялото първо полувреме действията се развиваха в половината на Арда. Четвърт час след началото Дан Битон уцели напречната греда от пряк свободен удар.

В 30-ата минута Манолев проби и центрира, Вандерсон прескочи топката, но Чибота не успя да нанесе удар на три метра от вратата. Натискът на Лудогорец даде резултат в 35-ата минута, когато Битон стреля извън наказателното поле, Караджов не се намеси по най-добрия начин и топката се оплете в мрежата му за 1:0.

Втората част изненадващо започва с опасност пред вратата на Лудогорец. В 49-ата минута Горалски и Жоржиньо допуснаха груба грешка при разиграване на топката, което позволи на Арда да организира контра. Гостите разиграха добре, а ударът Аморим беше отразен от Ренан.

Чибота стреля опасно в 61-ата минута, но Караджов се намеси спаси. Пет по-късно Горалски пусна извеждащ пас към Икоко, който брилянтно към Чибота и нападателят разстреля от упор Караджов за 2:0.

В 76-ата резервата Димо Бакалов се озова очи в очи с вратаря на гостите. Ударът му обаче излезе в аут. В добавеното време и новото попълнение на Арда Конър Рандал можеше да се разпише. Юношата на Ливърпул проби през центъра и стреля мощно от границата на наказателното поле, но Ренан спаси.

СТРАТОВИ СЪСТАВИ

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 3. Антон Недялков, 8. Дан Битон, 11. Станислав Манолев, 13. Мавис Чибота, 17. Жоржиньо, 18. Светослав Дяков, 22. Джордан Икоко, 30. Козмин Моци, 44. Яцек Горалски, 88. Вандерсон

АРДА: 1. Иван Караджов, 20. Деян Лозев, 24. Илиас Хасани, 5. Зоран Гаич, 22. Атанас Кръстев, 33. Дарен Сидоел, 8. Румян Ховсепян, 30. Жоао Карлос, 15. Лукас Мартинс, 17. Иван Коконов, 99. Радослав Василев
Чочев преди Танзания и Азербайджан: Няма слаби съперници

Халфът на Лудогорец остана трети в анкетата "Футболист на годината"

Десподов: Тази награда е огромна чест (ВИДЕО)

"Печеля за трета година, което значи, че има градация в представянето ми", заяви той