Дортмунд изпусна победата във Франкфурт след късен автогол (ВИДЕО)

Айнтрахт се добра до точка след 2:2 на "Комерцбанк Арена"

Айнтрахт Франкфурт се добра до равенство 2:2 срещу Борусия Дортмунд в мач от петия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Комерцбанк Арена".

"Жълто-черните" откриха чрез Аксел Витсел в 11-ата минута и доминираха през цялото първо полувреме, но в края му "орлите" изравниха с първия си точен удар, дело на Андре Силва.

Франкфуртци заиграха по-смело след почивката и имаха своите възможности, но в средата на втората част Джейдън Санчо върна аванса на своите с попадение на празна врата. В 88-ата минута обаче Томас Дилейни си вкара автогол и рурци изпуснаха две важни точки в борбата за титлата.

Борусия Дортмунд събра 10 точки и излезе на трето място в класирането, докато Айнтрахт остава девети със седем пункта. Лидер е РБ Лайпциг с 13 точки.