Черно море на осминафинал след класика в Ихтиман (ВИДЕО)

„Моряците“ не допуснаха изненада срещу третодивизионния Ботев

Черно море се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на България, след като очаквано спечели гостуването си на Ботев в Ихтиман с 3:0.

Попаденията за “моряците” срещу представителя на Югозападната Трета лига, който игра с човек по-малко в заключителните минути, вкараха Мартин Минчев (49), Родриго (78) и Патрик Андраде.

Възпитаниците на Илиан Илиев поеха инициативата от самото начало и създадоха няколко опасности пред вратата на домакините, но пропуснаха чрез Родриго, Мартин Минчев и Ндонгала.

В 18-ата минута футболист на Ботев се отскубна сам срещу вратаря Модраг Митрович, но се засуети и притичалият капитан Стефан Станчев успя да му я отнеме.

В 40-ата минута Хантакиас засече с воле избита топка от дъгата на наказателното поле, кълбото рикошира в тялото на бранител и се удари в страничната греда.

В 49-ата минута Черно море откри резултата. Патрик Андраде центрира от корнер, а Мартин Минчев се извиси над всички и с глава вкара топката в мрежата на Ботев за 1:0.

В 67-ата минута изстрел от далеч затрудни вратаря на варненци, който бокира топката, а тя попадна във футболист на домакините. Той стреля от  около точката на дузпата, но встрани от вратата. Веднага след това Мартин Минчев опита изненадващ изстрел от около 30 метра, но топката премина покрай страничната греда.

В 73-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Владимир Ценев удари с ръка Мартин Минчев в лицето при висока топка, а главният рефер му показа втори жълт картон.

В 75-ата минута Аристот Ндонгала засече центриране от корнер с глава, но прати топката в напречната греда. 78-ата минута Родриго премина през няколко футболисти на домакините и с техничен удар по земя вкара втори гол.

Веднага след това Патрик се разходи през отбраната на Ботев и излезе сам срещу вратаря, но стреля в тялото му. Патрик Андраде направи резултата класически с гол от границата на наказателното поле в 90-ата минута.