Зенит и ЦСКА (Москва) прескочиха втория кръг на Купата на Русия

Питерци се затрудниха при гостуването си на втородивизионния Енисей

Два от големите фаворити за трофея от Купата на Русия - Зенит и ЦСКА (Москва) продължават напред в турнира, след като днес отстраниха съперниците си от втория кръг.

Питерци се затрудниха при гостуването си на втородивизионния Енисей, но в крайна сметка измъкнаха победата с 2:1 след обрат през втората част. Константин Савичев откри за домакините в 14-ата минута, но с голове на Алексей Сутормин (58) и Роберт Мак (63) руският първенец се класира за третия кръг.

Там ще играе и ЦСКА (Москва), който нямаше толкова проблеми при гостуването на Алания, който е представител на третото ниво на местния футбол. “Армейците” спечелиха гостуването си във Владикавказ с 3:1. Те поведоха още във 2-ата минута, когато Илзат Ахметов се разписа от дузпа. В 20-ата домакините изравниха чрез гол също от дузпа на Батраз Кадарцев. Московчани обаче бързо си върнаха преднината чрез Такума Нишимура в 34-ата минута, а в 70-ата отново той оформи крайното 3:1 за своя тим.