ШОК! Милан рухна за четири минути в Торино! (ВИДЕО)

Андреа Белоти взе скалпа на "червено-черните" с две попадения след почивката

Торино обърна Милан с 2:1 в последния мач от междинния пети кръг на Серия "А". Голът за "росонерите" вкара Кшищоф Пьонтек от дузпа в 19-ата минута. След почивката обаче "биковете" стигнаха до успеха с две попадения Андреа Белоти, реализирани в рамките на четири минути.

Успехът изстреля Торино в топ 5. Тимът събра 9 точки, колкото има и четвъртия Каляри. Милан е на 10-а позиция с 6 т.

Гостите започнаха силно срещата. Хакан Чалханоглу стреля покрай гредата от фаул, а в 18-та минута Сусо центрира към Рафаел Леао, който бе задържан от Лоренцо Де Силвестри в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Кшищоф Пьонтек не сбърка от бялата точка и реализира втория си гол от началото на сезона.

До края на първата част Милан създаде още няколко много добри положения, но не успя да вкара втори гол. Шут на Франк Кеси мина близко до вратата, а Салваторе Сиригу отрази опасен удар на Леао с глава.

Единственият шанс за Торино през първото полувреме се откри пред Андреа Белоти, но и той не улучи вратата.

През втората част “биковете” подобриха играта си и в началните минути Донарума отрази опасен удар на Аина. “Росонерите” удържаха резултата до 72-ата минута, когато Андреа Белоти изравни. Голмайсторът на Торино проби от лявото крило към центъра и от границата на наказателното поле стреля мощно, Донарума отклони леко топката, но не успя да спаси - 1:1. Последваха протести, при които резервният вратар на Милан Пепе Рейна беше изгонен с директен червен картон.

Само 4 минути по-късно Белоти довърши Милан. Нападателят комбинира много добре със Симоне Дзадза. Последният стреля, но Донарума отрази. Белоти обаче бе наблизо, първоначално не успя да отклони топката, но след това с ножичен удар направи 2:1.