ОБЗОР: Челси, Тотнъм, Уулвс и Палас с домакински успехи (РЕПОРТАЖИ)

Дебютна победа за Лампард в Лондон, Ливърпул със 7 от 7, резултати и голмайстори от Висшата лига

Отборите на Челси и Тотнъм постигнаха победи при домакинствата си от седмия кръг на английската Висша лига, налагайки се съответно с 2:0 над Брайтън и с 2:1 над Саутхемптън в Лондон.

Успехът бе първи на Франк Лампард като мениджър на „Стамфорд Бридж“ и неговите възпитаници го заслужиха напълно, тъй като надиграха съперника и се наложиха след попадения на Жоржиньо от дузпа малко преди почивката и на Вилиан четвърт час преди края на срещата.

В друга такава Тотнъм също взе своето, макар да игра цял час с човек по-малко срещу Саутхемптън.

Отборът на „шпорите“ се върна на победния път, слагайки край на серията си от три поредни мача без успех, след като надделя с 2:1 в Лондон.

Двубоят бе много труден за домакините, останали с човек по-малко още в 31-ата минута, когато Серж Орие бе изгонен. Рекордната им покупка Танги Ндомбеле (24) откри резултата, ала Дани Ингс (39) изравни след груба грешка на капитана Юго Лорис.

Головата машина Хари Кейн обаче вкара почти веднага след това за 2:1, а Тотнъм запази аванса си до почивката, както и след нея, когато Лорис изкупи грешката си за гола с две майсторски спасяваниая.

Така Тотнъм постигна третата си победа във Висшата лига през сезона и е на четвърто място във временното класиране с 11 точки, колкото има и Челси, докато друг тим от Лондон – Уест Хем, събра 12 с равенство 2:2 като гост на Борнемут.

РЕПОРТАЖИ ОТ ВСИЧКИ МАЧОВЕ ГЛЕДАЙТЕ В СЕКЦИЯ ВИДЕО - ТУК.