Десподов пак блести за Щурм Грац

Отборът на българина продължава да лети в Австрия

Отборът на Щурм Грац постигна втора поредна победа в рамките на няколко дни. След като надви с 4:2 след продължения за Купата на Австрия, тимът от Грац победи с категоричното Адмира Вакер с 4:1 на своя „Меркур Арена” в мач от 9-ия кръг от местната Бундеслига.

Футболист №1 на България за 2018-а година асистира за третото попадение и бе много деен, докато в 73-ата минута Кристоф Лайтгеб го замени под аплодисментите на феновете на  „черните”. Така отдаденият под наем от Каляри българин подава за гол в своя нов отбор за трети пореден мач, след като го стори срещу Клагенфурт за Купата и срещу Матерсбург при зрелищното 3:3.

Грузинският халф Отар Китейшвили даде превес на тима, воден от Нестор Ел Маестро в 18-ата минута, а Беким Балай удвои преднината в 49-ата минута. В 53-ата минута гостите от предградието на столицата Виена намалиха резултата, след като Кадлец вкара гол за Адмира.

В 54-ата пък Кирил Десподов центрира много добре отдясно за Филип Хуспек, който изпревари вратаря на Адмира – Лайтнер, и прибави трети гол за актива на Щурм. Томас Рошер пък вкара четвъртия гол за Щурм и оформи крайното 4:1 в Грац. Така Щурм зае петата позиция след девет кръга с актив от 16 точки, колкото има и петия Рапид Виена. Адмира Вакер пък е последен само с две точки и няма победа досега през новия сезон.

Георги Минчев с хеттрик в Кипър

Нападателят носи триумф с 5:4

Страхотен Десподов спаси ПАОК от срам в Гърция

Капитанът на България с перфектна асистенция в добавеното време за 1:1

ОБЗОР: Георги Костадинов със силен мач за АПОЕЛ срещу Арис (ВИДЕО)

Претендентите за титлата в Кипър с домакински победи

Ковачев бе титуляр за Ахмат при сензационен успех над ЦСКА (Москва)(ВИДЕО)

Отборът на българина изненада противника си

Георги Миланов с гол за Динамо (Букурещ), отборът му обаче се издъни в края (ВИДЕО)