Арда се доближи на точка от ЦСКА след обрат срещу Етър (ВИДЕО+СНИМКИ)

Илиас Хасани и Жоао Аморим донесоха успеха с дебютните си попадения за тима

Арда обърна Етър от 0:1 до 2:1 на "Лаута" и се изкачи до петото място в класирането. Тимът от Кърджали се доближи само на точка от четвъртия ЦСКА. Селекцията на Стамен Белчев има 18, колкото и Берое, но спечели директния двубой срещу старозагорци. Етър остава 9-и с 11 т.

Илиас Хасани и Жоао Аморим  донесоха успеха на Арда с дебютните си попадения за тима. Преди това Красимир Станоев изведе "виолетовите" напред с попадението си от дузпа.

Арда можеше да открие резултата още в 3-ата минута, когато Спас Делев центрира отдясно, но негов съотборник не успя да засече. В ответната атака "виолетовите" също стигнаха до положение, при което Крис Гади стреля, но топката се удари в съотборника му Милчо Ангелов, който беше застанал пред вратата на Иван Караджов.

В 8-ата Жоао Аморим от Арда игра с глава, но ударът му беше слаб и Христо Иванов улови с лекота. В 15-ата отново Аморим изскочи на добра позиция, но Иван Иванов блокира удара му с тяло. Три след това националът Христо Иванов по чудесен начин се справи с изстрел на Румян Овсепян.

Шансът за Етър дойде в последната минута от редовното време на първата част. Ивайло Димитров влезе в наказателното поле, финтира Гаич и с левия крак шутира по диагонала. Иван Караджов обаче изби в корнер.

В 49-ата минута само гостите организираха чудесна контраатака. Милчо Ангелов изведе Ивайло Димитров зад защитата. Дарко Глишич опита да го, но го задържа за шортите и Димитров използва това, за да спечели дузпа. От бялата точка Красимир Станоев вкара под под гредата - 0:1.

Отговорът на домакините обаче беше светкавичен. В 53-ата Жоао Аморим възстанови равенството. Деян Лозев преодоля Крум Стоянов, след което центрира в наказателното поле, а там Аморим подложи крак, пращайки топката в мрежата. – 1:1.

В 67-ата минута удар на Дарко Глишик намери тялото на защитник и излезе в ъглов удар. Центрирането от ъгловото флагче намери Илиас Хасани в наказателното поле, а защитникът просто постави крака си, за да прати топката във вратата - 2:1.

Гостите можеха да изравнят в 84-ата минута. Крис Гади засече с глава центриране от ъглов удар, но топката премина на сантиметри покрай левия страничен стълб.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

АРДА: 1. Иван Караджов, 6. Конър Рандал, 5. Зоран Гаич, 24. Илиас Хасани, 12. Дарко Глишик 27. Емил Мартинов, 8. Румян Ховсепян, 7. Спас Делев, 17. Иван Коконов, 20. Деян Лозев, 99. Радослав Василев

ЕТЪР: 1. Христо Иванов, 23. Александър  Дюлгеров, 84. Здравко Илиев, 15. Иван Иванов, 25. Крум Стоянов, 72. Ерол Дост, 31. Красимир Станоев, 19. Крис Гади, 98. Светослав Ковачев, 7. Милчо Ангелов, 99. Ивайло Димитров

Литекс не се даде на Етър

Нов дебютира за "болярите"

Светльо Петров: Нужна ни е концентрация срещу Левски

Горка Ларучеа аут за срещата със "сините"

Етър надделя над Янтра на градския стадион в Несебър

Димитров и Есало бяха точни за успеха на "болярите"

Етър привлече халф със сериозна визитка

Йоаким Карсела е поредният нов в състава на търновци

Светльо Петров след инфарктната загуба: Футболът ни наказа

Треньорът на Етър бе крайно разочарован след загубата срещу Черно море

ИНФАРКТНО: Черно море удари Етър в 98-та минута (ВИДЕО)

"Моряците" на върха в Efbet лига, Илиан Илиев изгонен

Директор на Етър: Ние предпочитахме мачът да се доиграе

Страцимир Тинчев даде своята позиция за отлагането на срещата с ЦСКА

ОФИЦИАЛНО: ЦСКА и Етър доиграват днес (ВИДЕО)

Резултатът е 0:0

Етър обърна драматично Черноморец (Бс) за Купата и е на 1/8-финал, Шано с хеттрик (ВИДЕО)