Генк се съвзе от срама и взе първа точка в Шампионска лига

Малшанс за Наполи, пропуски и греди при нулево реми в Белгия

Генк и Наполи поделиха точките след 0:0 в мача помежду си от втория кръг на Шампионската лига.

Наставникът на италианските гости Карло Анчелоти изненада със стартовия си състав, в който направи общо 6 промени след победата с 2:1 над Бреша, като остави голмайстора Дрис Мертенс на пейката.

Това в крайна сметка доведе до равенство, макар че белгийският национал се появи след почивката, тъй като Наполи нямаше и късмет.

Тимът можеше да поведе още в 16-ата минута, когато първо изстрел на Хосе Кайехон се отклони от страничната греда, а Милик нацели напречната при добавката.

Полякът повтори упражнението и в 25-ата минута, този път след удар с глава, докато впоследствие халфът на домакините Патрик Хрошовски изби от голлинията изстрел от воле на Кулибали.

До почивката и двата отбора направиха по няколко пропуска, но след нея намалиха оборотите и в крайна сметка не се победиха.

Така Наполи оглави временното класиране в група Е с 4 точки, тъй като победи Ливърпул на старта, а Генк взе първата си точка в турнира за сезона след срамното 2:6 от Залцбург.

Стартови състави:

Генк: Куке, Мал, Куеста, Лукуми, Уронен, Берг, Хрошовски, Ито, Хаджи, Бонгонда, Самата;

Наполи: Мерет, Ди Лоренцо, Манолас, Кулибали, Руи, Кайехон, Алан, Елмас, Руис, Милик, Лосано;