Далила Мухамад се класира с второто най-бързо време за финала на 400 метра

Финалът в дисциплината е в петък (4 октомври)

Световната рекордьорка Далила Мухамад се класира с второто най-бързо време за финала на 400 метра с препятствия на шампионата на планетата по лека атлетика в Доха. 29-годишната американка спечели с лекота първата полуфинална серия с резултат 53.91 секунди.

Олимпийската шампионка от Игрите в Рио през 2016 година, която преследва в Доха първа световна титла в кариерата си, счупи в края на юли световния рекорд, записвайки 52.20 секунди, а по всичко личи, че е запазила формата си и за най-важното състезание в Царицата на спортовете за сезона.

Само една спринтьорка бе по-бърза от Мухамад тази вечер - сънародничката й от САЩ Сидни Маклафлин. Световната рекордьорка за девойки до 20 години спечели последната трета серия с 53.81 секунди.

Двете американки бяха и единствените състезателки, слезли под 54 секунди тази вечер. Втората полуфинална серия бе спечелена от Ръшел Клейтън (Ямайка), която даде време 54.17. Канадката Сейдж Уотсън пък направи нов национален рекорд с 54.32 секунди в първа серия.