Кой е основен конкурент на Лудогорец за титлата?

02 октомври 2019 23:50 Емил Арсов

ГОЛЕАДА: Ливърпул подчини непримирими австрийци в паметен мач (ВИДЕО+СНИМКИ)

Настоящият носител на трофея Ливърпул постигна първа победа в Шампионската лига през сезона, след като надви с 4:3 австрийския РБ Залцбург в изключително зрелищен мач.

Двата отбора превърнаха срещата помежду си от група Е в спектакъл, след който мърсисайдци останаха непобедени в турнира на своя „Анфийлд“ от точно пет календарни години.

За последно те загубиха преди 15 мача, през октомври на 2015-а, отстъпвайки пред Реал Мадрид.

В сряда вечер момчетата на Юрген Клоп очаквано започнаха вихрено и поведоха още в деветата минута чрез отлична атака, завършена хладнокръвно от Садио Мане след двойно подаване с Роберто Фирмино.

В 25-ата минута пък десният краен бранител на домакините Трент Александър-Арнолд асистира на левия и Андрю Робъртсън се превърна в първия шотландец с гол за Ливърпул в Европа от 2001 г. насам.

В 36-ата минута дойде ред и на Мохамед Салах да се разпише, за да оформи класиката, но само три по-късно южнокореецът Хуан Хи-Чан намали изоставането на Залцбург.

Така почивката дойде при резултат 3:1 в полза на домакините, ала след нея гостите изненадващо стигнаха до частичен обрат за по-малко от пет минути.

В 56-ата японецът Такуми Минамино отбеляза много красиво попадение от воле, а в 60-ата норвежкото дете-чудо на гостите Ерлинг Холанд реализира своя 11-и гол за сезона и попадение №58 за гостите през кампанията!

Подвигът на непримиримите австрийци обаче не бе достатъчен, макар да се понрави дори на самия Клоп, тъй като десетина минути по-късно Ливърпул реализира своя четвърти гол.

Той отново бе дело на Мохамед Салах и дойде след страхотна атака и майсторско извеждане с глава от Фирмино, за да вкара египтянинът своето 17-о попадение за Ливърпул в Шампионската лига.

Повече от Мо има само легендата на „червените“ Стивън Джерард (21), докато Садио Мане е трети с 15.

В крайна сметка Ливърпул стигна до успеха и взе първите си три точки в групата, като толкова има и Залцбург след 6:2 над Генк на старта.

Лидер в потока е италианският Наполи с 4 точки от двата си мача.

Ливърпул – РБ Залцбург 4:3
1:0 Садио Мане (9)
2:0 Андрю Робъртсън (25)
3:0 Мохамед Салах (36)
3:1 Хуан Хи-Чан (39)
3:2 Такуми Минамино (56)
3:3 Ерлинг Холанд (60)
4:3 Мохамед Салах (69)