Одобрявате ли оставката на Борислав Михайлов?

05 октомври 2019 19:20 Емил Арсов

Пловдивският Локомотив мина транзит през „Ивайло“ и застигна Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локомотив (Пловдив) записа пета поредна победа във всички турнири, след като разби Етър с 5:0 насред Велико Търново в мач от XII кръг на футболното ни първенство.

Гостите решиха всичко още преди почивката с три безответни попадения, а след нея две добави защитникът Стивън Езе, за да съберат те 26 точки, колкото има и вторият Левски преди неделното дерби с Лудогорец в Разград.

Иначе Ален Ожболт откри резултата на стадион „Ивайло“ още в четвъртата минута, а после и Димитър Илиев вкара два бързи гола в края на полувремето.

Капитанът на Локо Пд удвои в 38-ата минута, а след това оформи класиката от дузпа в добавеното време.

В 71-ата минута Стивън Езе направи резултата 4:0 в полза на гостите, а в 88-ата сложи точка на спора след неубедителна изява на вратаря Христо Иванов и така Етър понесе дебютна домакинска загуба за сезона.

Локомотивци откриха резултата още в 4-та минута. Тогава Ален Ожболт бе изведен от Димитър Илиев и очи в очи с Христо Иванов не сгреши - 0:1.

В 38-та минута пловдивчани удвоиха своята преднина. Многоходова акция, минала през Умарбаев и Ожболт, завърши с изстрел на Димитър Илиев, който бе безпощаден - 0:2.

В края на първата част Локомотив стигна и до дузпа. Димитър Илиев бе съборен в наказателното поле на „болярите“ и съдията Петър Костадинов отсъди наказателен удар. Капитанът застана зад бялата точка и хладнокръвно направи 0:3.

В 71-та минута Локомотив стигна до четвърто попадение!

Нигерийският защитник Стивън Езе с глава се разписа за 0:4, а после оформи и крайния резутат малко преди края на редовното време.

ЕТЪР - ЛОКО ПД 0:5
0:1 Ожболт (4)
0:2 Д. Илиев (38)
0:3 Д. Илиев (45+1, дузпа)
0:4 Стивън Езе (71)
0:5 Стивън Езе (88