Атлетико спука гуми срещу Валядолид (ВИДЕО)

Гостите изпуснаха дузпа, гредата спря столичани

Атлетико Мадрид направи 0:0 с Валядолид като гост в мач от осмия кръг на Ла Лига.

Единственото по-сериозно положение през първото полувреме дойде в 36-та минута, когато гостите пропуснаха да поведе в резултата. Томас фаулира Сандро в наказателното поле на Атлетико. Първоначално съдията подмина ситуацията, но след консултация с ВАР отсъди дузпа. Сандро се нагърби с изпълнението и прати топката над вратата.

През втората част момчетата на Чоло Симеоне вдигнаха леко темпото. В 54-ата минути Алваро Мората беше изведен сам срещу вратаря Жорди Масип. Испанският нападател стреля от въздуха и уцели вратаря в лицето. Четири след това Сандро изпревари Стефан Савич и от трудна ситуация прати топката покрай вратата.

В 82-ата Анхел Корея получи пас на броени метри от вратата, но някакви успя да удари дясната странична греда на вратата на Валядолид, за да остави двубоя без голове.

Така Атлетико изостана на 3 точки от лидера Реал Мадрид, събирайки актив от 15 точки. Валядолид, от своя страна, остана 12-ти с 10 спечелени пункта от 8 мача.