Мощно начало на Левски Лукойл в НБЛ

"Сините" разбиха Берое в Стара Загора

Левски Лукойл победи Берое в Стара Загора с 84:65 (19:15, 17:16, 24:17, 24:17) на старта на сезона в Националната баскетболна лига. Селекцията на Константин Папазов пое контрола върху срещата след серия от 13:3 в първата четвърт и до края не изпуснаха водачеството в резултата.

"Сините" увеличиха аванса си до 29:18 в началото на втората част, но до почивката Берое успя да съкрати пасива си до 31:36.

Нови силни минути в третата четвърт позволиха на столичани да дръпнат с 55:39. Старозагорци опитаха обрат и след серия от 10:2 в четвъртата част и съкратиха изоставането си до 58:65 пет минути и половина преди края. Последваха две поредни тройки на Куон Чийтъм, с които левскарите отново поведоха със 71:58 и до края нямаха проблеми.

Чавдар Костов беше най-резултатен за победителите с 23 точки, а Венцислав Петков добави 16.

Иван Лилов наниза 15 точки за Берое, а Трей Моузес се отличи с 12 точки и 10 борби.

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)