Торино удържа Наполи (ВИДЕО)

"Партенопеите" остават 4-и в класирането с 13 точки, докато торинци са 9-и с 10 пункта

Торино и Наполи завършиха наравно 0:0 в двубой от 7-ия кръг на Серия “А”, играл се на “Олимпико Гранде Торино”.

И двата тима направиха множество пропуски, но малко от ударите им попаднаха в очертанията на вратата. В 10-ата минута Салваторе Сиригу спря изстрел на Фабиан. В 15-ата Симоне Верди прати топката във външната страна на мрежата на доскорошния си отбор.

В 23-ата вратарят на “биковете” спаси удар на Пьотър Жиелински. В 28-ата далечен шут на Дрис Мертенс профуча покрай вратата. В добавеното време на първата част Алекс Мерет парира опасен изстрел на Кристиан Ансалди. В 51-ата Андреа Белоти вкара гол, но той беше отменен заради негова засада. Последното по-интересно положение в мача дойде в 69-ата минута, когато Фернандо Йоренте беше оставен непокрит в съперниковото наказателно поле, но ударът му с глава мина над вратата.

Така Торино спря серията си от четири поредни загуби в домакинските си мачове срещу Наполи, след като в последните си две госувания на този съперник стигна до ремита. "Партенопеите" остават 4-и в класирането с 13 точки, докато торинци са 9-и с 10 пункта.