Медведев и Фонини продължават в Китай

Руснакът записа 27-а победа в последните си 28 мача

Даниил Медведев и Фабио Фонини си осигуриха участие в третия кръг на Мастърс 1000 турнира в китайския мегаполис Шанхай, но го направиха по коренно различен начин.

Третият поставен руснак отстрани британеца Камерън Нори с 6:3, 6:1 само за 55 минути. Така той записа 27-а победа в последните си 28 мача от края на юли насам и общо 55-а за сезона..

Медведев направи четири пробива в мача и не даде на съперника си дори да стигне до възможност за брейк.

Следващият съперник на финалиста от US Open е Вашек Поспишил. Канадецът се наложи над Жоао Соуса от Португалия с 6:3, 7:5.

Италианецът Фонини, който е №10 в схемата, надделя в епичен мач срещу Анди Мъри със 7:6(4), 2:6, 7:6(2) след повече от три часа игра.

Съпругът на Флавия Пенета взе първата част с тайбрек, но във втората британският му опонент спечели пет поредни гейма от 1:2, за да изравни сетовете.

В заключителния Мъри на два пъти пробиваше и след това сервираше за спечелване на мача, но и двата пъти Фонини отказа да се предаде и правеше рибрейк. В последвалия тайбрек италианецът беше безгрешен и заслужено победи.

Фабио очаква на осминафиналите спечелилия в срещата между №7 Карен Хачанов (Русия) и американеца Тейлър Фриц.