НЕПРИЯТНО: Младежите на Сърбия удариха България в края! (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Плавите" си тръгнаха с трите точки от стадион "Славия" след успех с 1:0

България загуби квалификацията за Евро 2021 за младежи срещу Сърбия в мач от група "B", която след 3 изиграни кръг се оглавява от Полша. Тимът на поляците има 7 точки, докато играчите на Александър Димитров са с 4 пункта.

Иначе "лъвчетата" отстъпиха доста нещастно с 0:1 срещу традиционно неудобния за родния тим съперник, който нанесе своя удар в края на срещата. Като цяло тимът ни стоеше добре на терена, като изпусна добри положения, но допусна поражението след удар на Стопаревич в 87-ата минута, който елиминира вратаря Даниел Наумов.

Така негативната статистика срещу "плавите" продължава - в последните 7 мача отборът ни е допуснал пет загуби, при едно равенство и едва една победа.

Като цяло двата отбора стояха равностойно на терена на стадион "Славия" в столицата, като особено през първото полувреме действаха по-предпазливо, което редуцира опасните положения пред двете врати.

Все пак се наложи на Петко Христов да чисти топката пред голлинията, а Мартин Минчев и Калоян Кръстев пък се разминаха с топката пред вратарското поле при добро центриране на Станислав Иванов.

Второто полувреме предложи далеч по-любопитни моменти, като първото чисто голово положение бе на сметката на родните "лъвчета"!

В 52-ата минута Калоян Кръстев се измъкна добре отляво в наказателното поле, нанесе диагонален удар, който обаче рикошира в страничната греда!

Отговорът на струващата 20 милиона евро селекция на сърбите не закъсня!  При центриране отляво към точката на дузпата Лука Илич стреля от въздуха, а топката разтресе гредата на Даниел Наумов!

Развръзката дойде 3 минута преди края, когато Стопаревич напредна фронтално срещу вратата и с прецизен удар реализира единственото попадение в мача, носейки победата на своя отбор - 1:0!

-------------------------------------------------------
БЪЛГАРИЯ U21: 1. Наумов, 2. Попов, 5. Петков, 7. Кръстев, 9. Йорданов, 14. С. Иванов, 15. П. Христов (к), 17. Минчев, 18. Юруков, 19. Турицов, 21. Котев;

СЪРБИЯ U21: 1. М. Илич, 2. Деветак, 3. Павлович, 4. Нишич, 7. Аджич (к), 8. Л. Илич, 9. Влахович, 14. Бирманчевич, 15. Маркович, 20. Н. Петрович, 21. Илич;
---------------------------------------------------------
90+4 - Край на мача!

87 - ГОЛ ЗА СЪРБИЯ! "Плавите" нанесоха своя удар в заключителните епизоди на мача! Стопаревич получи топката в половината на "лъвовете", напреда фронтално срещу вратата и с шут извън наказателното поле порази целта - 1:0!

82 - Резервата Светослав Ковачев се озова на добра позиция отляво в наказателното поле, но ударът му бе крайно неточен и мина встрани от вратата.

64 - Сърбите имаха шанс да поведат в резултата! Центриране отдясно намери Лука Илич около точката на дузпата, който с удар от воле разтресе гредата на Даниел Наумов!

52 - Най-доброто положение за играчите на Александър Димитров! Калоян Кръстев навлезе опасно отляво в наказателното поле, стреля покрай вратаря, но ударът му попадна в гредата!

45 - Край на първото полувреме!

35 - След малко повече от половин час игра резултатът продължава да е 0:0, като в рамките на 2-3 минути двата отбора поискаха дузпа, но и в двата случая съдията остана безмълвен.

27 - Ето я първата по-добра възможност, при която Станислав Иванов направи добър пробив отдясно, центриран пред вратарското поле, но Калоян Кръстев и Мартин Минчев се разминаха с топката!

20 - Предпазливи са и двата отбора в първите 20 минути, като не личи надмощие в някоя измежду двете единайсеторки.