СЕНЗАЦИЯ: Зверев елиминира Федерер и е на полуфинал в Шанхай

Германецът поведе с 4-3 победи в преките двубои

Александър Зверев поднесе нова изненада в Шанхай днес, след като по-рано през деня Стефанос Циципас детронира шампиона Новак Джокович.

В среща от 1/4-финалите на турнира германецът с руски корени елиминира Роджър Федерер след 6:3, 6:7(7), 6:3 за час и 24 минути игра.

Срещата бе изключително драматична, тъй като във втория сет швейцарецът оцеля като по чудо след цели пет спасени мачбола.

Това бе седми мач между двамата в тура, а Саша вече води с 4-3 победи в преките двубои.

Всичко в първия сет се реши след един единствен пробив в шестия гейм, който германският тенисист успя да задържи до самия край на сета и взе аванс.

Във втория сет Федерер проби във втория гейм, но последва моментален рибрейк. С пробив в единадесетия гейм младокът взе предимство и поведе с пробив и 6:5. При своето подаване Зверев направи три лесни точки и имаше три мачбола при 40:0 в своя полза, но се пропука и Маестрото върна пробива. В тайбрека Саша пропусна още два мачбола и го загуби, след като неговият противник стигна до 9:7 точки.

Третият сет започна обаче ударно за германеца и той проби още във втория гейм, а след това върна пробива и увеличи аванса си на 3:0. Инерцията на младия тенисист продължи и той стигна до две точки за втори пробив, но все пак с кански мъки швейцарецът си взе гейма.  До края на частта все пак двамата си спечелиха подаванията и германецът стигна до престижния успех.

Следващият противник на Саша ще бъде победителя от двойката между Матео Беретини и Доминик Тийм.