Испания се измъкна в последния момент срещу Швеция и вече е на Евро 2020! (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Ла Фурия" бяха на броени минути от първата си загуба в евроквалификациите, но вместо това подпечатаха билетите си

Швеция завърши наравно 1:1 при домакинството си на Испания в най-интересния сблъсък от тазвечершната програма от квалификациите за Евро 2020. "Тре конур" бяха на минути от победата, но Родриго успя да измъкне точката за "Ла Фурия". Тя се оказа изключително важна за тях, като по този начин вече и математически испанците си гарантираха място на турнира догодина.

Испанците започнаха по-активно и притиснаха своя съперник веднага. В третата минута Фабиан Руис получи топката около дъгата и шутира без подготовка, но вратарят на домакините Олсен успя да избие над гредата. В седмата Тиаго Алкантара пробва да шутира, получи се рикошет, след който халфът изскочи сам срещу вратаря. Играчът на Байерн (Мюнхен) реши да финтира, обаче Олсен чукна топката в крака на Тиаго и така отличното положение беше пропиляно.

Селекционерът на “трите корони” претендираше, тъй като секунди преди ситуацията негов играч легна на тревата след въздушен сблъсък. Обсадата пред вратата на скандинавците продължи и в 11-ата минута Родри не успя да вкара от шест метра след суматоха при ългов удар. В 20-ата Карвахал центрира отдясно, Морено насочи с глава от 11 метра, но за пореден път вратарят на домакините спаси шведите.

След почивката дойде и победният гол в мача. В 50-ата минута Швеция откри резултата след колеблива игра на испанската отбрана, като Давид де Хеа на два пъти спаси, но и в двата случая не изби топката надалеч, а я остави в опасна близост. Така Берг реализира почти от голлинията с глава - 1:0.

В 60-ата вратарят на испанците Де Хеа беше сменен поради физически проблеми и на неговото място се появи Кепа Арисабалага. Момчетата на Роберт Морено потърсиха отговор, акциите им обаче не разполагаха с достатъчна доза острота.

Точно когато не се виждаше как Испания ще вкара на съперника си, в 90-та минута Фабиан Руис намери Родриго в наказателното поле и последният просто чукна топката в мрежата.

Така Испания вече има 20 точки на първото място в група "F", а втори са вече Швеция с 15 пред Румъния с пункт по-малко.

Край на сагата: Шави остава в Барселона!